НовиниСвіт

Автопром Великобританії розраховує на Угоду про вільну торгівлю з Японією

Японія і Великобританія уклали угоду про вільну торгівлю, яка за оцінками експертів збільшить торгівлю між двома країнами майже на 20 мільярдів доларів.

Великобританія розраховує, що угода принесе додаткові переваги в експорті для цілого ряду галузей.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Одна з таких галузей – автомобілебудування. За даними британського суспільства виробників і продавців автомобілів (SMMT), понад 143 тис. автомобілів, зареєстрованих у Великобританії в минулому році, були імпортовані з Японії на суму майже в 1,5 мільярда фунтів стерлінгів. У зворотному напрямку було експортовано 33,5 тис. автомобілів, вироблених в Великобританії, на суму понад 1 мільярд фунтів стерлінгів.

SMMT також повідомило, що торгові операції по запасним частинам і компонентам між двома країнами представляють не менший інтерес, ніж торгівля готовими автомобілями, при цьому, на сьогодні, Японія має суттєве позитивне сальдо торгового балансу в цьому секторі.

«У той час як Великобританія імпортує деталі, аксесуари і компоненти на 458 млн фунтів стерлінгів і двигуни на суму – 120 млн фунтів стерлінгів, експорт автомобільних запчастин, аксесуарів і компонентів з Великобританії до Японії становить 65 млн фунтів стерлінгів, а експорт двигунів оцінюється у 16 млн фунтів стерлінгів», – йдеться в повідомленні SMMT.

Поступова відміна мит на всю автомобільну продукцію, на думку автовиробників королівства, дозволить їм збільшити свою присутність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Урядовий аналіз показує, що Угода з Японією принесе зростання економіки Великобританії на 1,5 мільярда фунтів стерлінгів і в довгостроковій перспективі збільшить заробітну плату британських робітників на загальну суму в 800 мільйонів фунтів стерлінгів.

Також це є важливим кроком до участі в Угоді про транстихоокеанське партнерство (CPTPP).

Back to top button