Новини

Автопром Росії в очікуванні нових субсидій

Мінпромторг Російської Федерації має намір збільшити фінансування в цьому році програми утилізації автомобілів, що вибули з експлуатації, з 10 млрд. до 15 млрд. руб., оскільки деякі автовиробники вже повністю вибрали свою квоту. Про це повідомив на конференції «Автоеволюція» начальник департаменту транспортного і спеціального машинобудування Мінпромторгу РФ Олександр Морозов.

Нагадаємо, російський Мінпромторг виділить цього року 10 млрд. руб. на утилізацію автохламу. Щоб грошей вистачило всім, з компаніями заздалегідь були обговорені ліміти держдопомоги. Приміром, для «АвтоВАЗу», «КамАЗу» і групи ГАЗ вони становлять по 2 млрд. руб. У випадку з «АвтоВАЗом» це еквівалентно продажам приблизно 40 000 машин.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Попит на придбання автомобілів за програмою утилізації опинився в Росії настільки високим, що «АвтоВАЗ» і група ГАЗ вже призупинили прийом заявок на продаж нових авто за цією програмою. Наближається до дострокового призупинення програми і Ford Sollers.

На АвтоВАЗі повідомили, що продали за програмою утилізації понад 40 000 машин, ще на 30 000 отримали заявки.

Мінпромторг пообіцяв продовжити програму утилізації і наступного року, адже ця програма крім вирішення проблем екології та підтримки автопрому та суміжних галузей приносить дохід для держави в розмірі 1,25 руб. на кожний вкладений рубль.

У 2015 році, на думку експертів, на субсидії може знадобитися додатково близько 20 млрд. руб.

 

За матеріалами газети “Ведомости”

Back to top button