Автовиробництво в березні

За попередніми даними асоціації «Укравтопром», в березні 2014 року підприємствами автопрому України було вироблено 5 498 автотранспортних засобів, що на 3% більше ніж у лютому і на 70% більше березневого результату попереднього року.

Динаміка виробництва легкових автомобілів у березні продовжила демонструвати зростання як по відношенню до попереднього місяця (+4%), так і в парі з березневим показником минулого року (+78%). Всього в березні було вироблено і зібрано 5 299 легкових автомобілів.

Лідируючу позицію в легковому сегменті українського автопрому продовжує утримувати «Запорізький автомобілебудівний завод». Частка ЗАЗу в загальному обсязі березневого виробництва легкових авто склала 40%. Виготовивши 2 136 л.а., ЗАЗ поліпшив свій торішній показник на 17%.

Кількість вироблених комерційних автомобілів в березні зафіксована на позначці 153 шт. З таким результатом виробники комерційних авто відстали від попереднього лютневого результату на 18%. При цьому, у порівнянні з березнем 2013 року обсяги виробництва комерційного сегменту українського автопрому зросли на 31%.

Як і в легковому сегменті, березневим лідером з випуску комерційних автомобілів в Україні став «Запорізький автомобілебудівний завод». На ЗАЗівськіх потужностях було вироблено 85 комерційних автомобілів або 55% від загального обсягу виробництва цього типу автотранспортних засобів.

Березневе виробництво автобусів становило 46 одиниць або на 4% більше ніж у попередньому місяці. Однак по відношенню до березня 2013 року автобусне виробництво впало на 64%.

У структурі автобусного виробництва найбільша частка – 28% у звітному місяці належала ЗАЗу, на якому було випущено 13 автобусів.

Таким чином, за підсумками березня «Запорізький автомобілебудівний завод» зберіг за собою титул найбільшого автовиробника України, забезпечивши 41% загального виробництва автотранспорту.

Всього в першому кварталі поточного року із заводів українських автовиробників вийшло 14 156 одиниць автотранспортної техніки. Такий результат демонструє більш ніж двократне зростання автовиробництва в Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Основним драйвером позитивної динаміки в першому кварталі став легковий дивізіон автопрому, який збільшив випуск автомобілів більш ніж у 2 рази.

Виробництво комерційних автомобілів за період січень-березень зросло на 63%.

На жаль, автобусне виробництво не змогло підтримати позитивний тренд і продемонструвало більш ніж дворазове падіння по відношенню до першого кварталу минулого року.

Детальніше у розділі Статистика