Новини

Автомобільний концерн Volkswagen незабаром зруйнується

VW Group може продати Bentley, Lamborghini і Ducati, щоб отримати достатню кількість коштів для ліквідації наслідків екологічного скандалу. Про це агентству Reuters повідомило джерело всередині компанії.

Минулого тижня фінансовим менеджерам VW Group вдалося домовитися з банками про кредит у 21 млрд євро. Ці гроші підуть на майбутні штрафні виплати у зв’язку з екологічним скандалом та відклики автомобілів по всьому світу для приведення раніше випущених машин у відповідність нормам токсичності. Однак навіть такої величезної суми, на думку ряду експертів, для вирішення всіх проблем не вистачить – виробнику може знадобиться до 80 млдp євро! Цю оцінку підтвердило агенству Reuters і високопоставлене джерело всередині німецького концерну і повідомило, що VW Group може продати деякі свої підрозділи, щоб отримати додаткові кошти на боротьбу з екологічною кризою.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Перший кандидат на виліт – вантажна марка MAN та її підрозділ, що випускає силові установки для морських суден і електростанцій. Продаж цього активу може принести концерну 5 млpд євро. Керівництво VW також розмірковує над тим, щоб продати Бентлі, Lamborghini і мотоциклетну марку Ducati, яка увійшла до складу імперії всього три роки тому.

У німецькій пресі минулого тижня також пішли розмови про те, що в самостійне плавання може відправитися компанія Porsche, якій технічні зв’язки з іншими поздразделеніямі VW, по суті, не потрібні – у марки свій великий інженерний штат, і він цілком впорається з роботою без «сторонньої» допомоги.

Минулого тижня був звільнений один з ключових інженерів VW Group – голова відділу розробок Audi Ульріх Хакенберг. У ході внутрішнього розслідування він був визнаний одним з головних винуватців екологічного скандалу.

Міністерство важкої промисловості Індії змусило концерн Volkswagen відкликати з місцевого ринку більше 300 тис. машин через невідповідність нормам токсичності, які відстають від європейських на десять років.

Незважаючи на вкрай важку фінансову ситуацію, VW має намір зберегти заплановані інвестиції в китайський ринок. Тільки в наступному році на розширення модельного ряду в КНР концерн витратить 4,4 млрд євро.

Наприкінці листопада прокуратура німецького міста Бpaуншвeйг почала розслідування відносно п’яти співробітників концерну VW за підозрою в ухиленні від сплати податків.


Back to top button