Новини

Автомобільний день у Верховній Раді

Вчора народні депутати розглянули відразу два законопроекти, що регулюють ринок автомобілів з пробігом.

Перший проект Закону України “Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”, яким пропонується до 31 грудня 2017 року зменшити ставки акцизного збору на транспортні засоби, які були в експлуатації, парламентаріями був узятий за основу і відправлений до профільних комітетів для підготовки на друге читання.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Нагадаємо, вітчизняні автовиробники вже зверталися до голови Верховної Ради з приводу даного законопроекту із закликом утриматися від чергових небезпечних експериментів над автомобільним ринком і економікою. На думку представників автопрому, лібералізація доступу на український ринок імпортних автомобілів, що були в експлуатації, зробить з України санітара авторинків сусідніх країн і створить додаткову загрозу офіційній дистрибуції нових автомобілів, в тому числі вітчизняного виробництва.

Також депутати підтримали в цілому Проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів”. Метою цього закону є забезпечення прозорості функціонування ринку автомобілів з пробігом і приведення законодавства у сфері оподаткування торгівлі секонд-хендом до діючих норм ЄС. Зокрема, Закон вводить справедливе застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних транспортних засобів, яким обкладається маржинальний дохід, тобто різниця між ціною продажу і документально підтвердженою ціною придбання уживаного автомобіля. На думку операторів ринку, ця норма стане драйвером розвитку системи trade-in в автосалонах. Даний Закон набере чинності після підписання Президентом і публікації в державних ЗМІ.

Back to top button