Новини

Автомобілі в ЄС стануть тихішими

Європейський парламент прийняв пропозиції Єврокомісії щодо зниження допустимого рівня шуму автомобілів. Гранично допустимі значення шуму будуть знижені на 4 децибели (дБ) для легкових автомобілів і мікроавтобусів, а для автобусів і вантажних автомобілів – на 3 дБ.

Нові правила будуть запроваджені через два роки після остаточного затвердження проекту в Раді Європи.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Новий проект закону пропонує обмежити максимальний рівень шуму автомобілів 68 дБ проти нинішніх 74. На думку розробників законопроекту, такі заходи повинні привести до скорочення впливу шуму транспортних засобів на 25%.

Нові норми викликані турботою про здоров’я європейців. Сьогодні половина жителів європейських міст піддається рівню шуму вище 55 дБ, що впливає не тільки на комфорт життя, але і на його тривалість.

Водночас, гібридні і електричні автомобілі, на думку членів Європарламенту, навпаки, необхідно зробити більш гучними виходячи з міркувань безпеки.

Відповідно запропонованій програмі нові моделі електричних і гібридних транспортних засобів до 2021 року повинні бути оснащені генераторами звуку.

Автомобільні компанії, представлені на європейському ринку, повинні будуть враховувати нові вимоги при розробці і виробництві транспортних засобів.

Тим часом багато європейських експертів виступили з критикою законопроекту. Вони стверджують, що введення жорстких норм може стати серйозним ударом для європейської автомобільної промисловості, адже вона забезпечує до 90% потреб європейського авторинку.

Back to top button