Новини

Автомобілі Б/В у липні охопили більше половини первинного ринку України

Обсяг первинного ринку автомобілів, що були в експлуатації, продовжив зростання. За даними асоціації “Укравтопром”, за липень в Україні було зареєстровано 9 тис. 586 таких автомобілів, що на 43% більше ніж у червні. Таким чином, у загальному обсязі первинних реєстрацій вживані автомобілі збільшили свою частку з 49,5% у червні до 56% у липні.

Найбільша кількість автомобільного секонд-хенду, як і раніше, припадає на комерційний сегмент – в липні було зареєстровано 8 тис. 982 од., що становить 95% загального обсягу продажів комерційних автомобілів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Найбільшою популярністю користувалися малотоннажні автомобілі (повною масою до 3,5 тонн), яких було зареєстровано 8 тис. 338 од., з них 8 тис. 216 автомобілів – фізичними особами і тільки 122 юридичними особами. Саме ця частина ринку є основним джерелом транспортних засобів для переобладнання (без сплати акцизу) в легкові автомобілі.

Легкових автомобілів, що були у використанні, в липні було зареєстровано 507 од., що відповідає 7% загального обсягу продажів цього виду транспорту. Тут, відносно минулого місяця зростання склало 34 відсотка.

На первинному липневому ринку б/в автобусів було зареєстровано 97 од. Їх частка становить 28% загальної кількості автобусів.

Загалом за підсумками семи місяців п.р. в Україні було продано і поставлено на облік 24 тис. 450 автотранспортних засобів, що були в експлуатації, що на 67% менше показника аналогічного періоду минулого року. У тому числі комерційних автомобілів – 21 тис. 909 (-68%), легкових автомобілів – 2 тис. 163 (-56%), автобусів – 378 од. (-66%).

Частка автомобільного секонд-хенду в загальному обсязі первинного ринку за період січень-липень склала 26%, в т.ч. в комерційних автомобілях – 84%, в легкових автомобілях – 3%, в автобусах – 27 відсотків.

 

Back to top button