АвтоКрАЗ нагадав про свої пожежні машини

На заводі АвтоКрАЗ запевняють, що пожежні автомобілі КрАЗ готові до боротьби з надзвичайними ситуаціями, а підприємство здатне виготовити сучасні пожежні автомобілі, які відповідають усім сучасним нормам і стандартам. АвтоКрАЗ працює рік у рік над вдосконаленням техніки та розширенням її модельного ряду, повідомляє прес-служба компанії.

Так у 2017 році лінійка спецтехніки КрАЗ поповнилася новою пожежною автоцистерною КрАЗ-5401(АЦ-7-40) колісної формули 4×2. Автоцистерна призначена для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, засобів пожежогасіння, спец обладнання та служить для гасіння пожеж водою та повітряно-механічною піною.

Базою нового пожежного автомобіля послужило перспективне двовісне шасі автомобіля КрАЗ-5401Н2 з компонуванням «кабіна над двигуном». За двомісною кабіною автомобіля розташований спеціальний відсік для шістьох осіб бойового розрахунку. До складу спецобладнання входять: автоцистерна 6,5 кубометрів, 500-літровий бак для піноутворювача, пожежний відцентровий насос НЦП-40/100-Р-Р, автономна напівавтоматична вакуумна всмоктувальна система та інше обладнання, необхідне для ефективного виконання завдань при ліквідації пожеж.

Для Полтавського ГЗК «АвтоКрАЗ» виготовив автоцистерну пожежну АЦ 11-70 (63221), призначену для доставки до місця пожежі особового складу, вогнегасних речовин, пожежно-технічного озброєння та аварійно-рятувального обладнання для гасіння вогнищ, загорянь і проведення аварійно-рятувальних робіт.

База АЦ-11-70 – повнопривідне шасі КрАЗ-63221 (6х6) із можливістю відключення переднього моста.

Цистерна вміщує 10 тонн води, тонну піноутворювача і 250 літрів вогнегасного порошку . За рахунок насосної станції потужністю 70 л/с, висота потоку води досягає 30 метрів.

На службі ДСНС знаходяться й пожежні телескопічні підйомники на повнопривідному шасі КрАЗ-63221 колісної формули 6х6. Вони призначені для подачі води або розчину піноутворювача при гасінні пожеж та для проведення рятувальних робіт на висоті.

Пожежна автоцистерна АЦ-13-70 на шасі автомобіля КрАЗ-6511Н4 (6х4) перебуває на службі пожежно-рятувального загону ПрАТ «Полтавський ГЗК» з 2011 року. Об’єм цистерни для води – 11000 л, Запас вогнегасного порошку – 250 кг, обсяг бака для піноутворювача – 2000 л.

Цілий ряд автомобільних шасі виробництва Кременчуцького автозаводу обладнаний автоцистерною пожежною АЦ-40: КрАЗ-5401Н2 (4х2), КрАЗ-5401НЕ (4х4), КрАЗ-5233Н2 (4х2), КрАЗ-5233НЕ (4х4) і КрАЗ-65053 (6х4).

Для рятувальників Донеччини АвтоКрАЗ виготовив 8 пожежних автомобілів АЦ-60, чотири з яких – автомобілі важкого типу на базі шасі КрАЗ-65053 колісної формули 6х4.

Державна служба із надзвичайних ситуацій Сумського та Миколаївського гарнізону у 2018 році отримала партію автомобілів підвищеної прохідності на шасі КрАЗ-5401НЕ (4х4) вантажопідйомністю 9,5 т. Шасі призначене під виготовлення різних спецвиробів, у даному випадку – автоцистерни АЦ-4-60. Оригінальність цього шасі полягає в тому, що, з урахуванням вимог замовника, вперше на двовісному повнопривідному КрАЗі застосована дворядна чотиридверна шестимісна кабіна, параметри якої були прописані в даному тендері. Кременчуцькі конструктори провели адаптацію цієї кабіни до шасі автомобіля КрАЗ-5401НЕ. Широкопрофільна шина з ЦПШ, встановлена на цьому шасі, дозволяє експлуатувати спецвиріб не тільки на дорогах із різним покриттям, а й в умовах повного бездоріжжя. До того ж оснащення автомобіля двома паливними баками по 165 л, які забезпечують пробіг автомобіля на відстань до 600 км, дозволяє здійснювати оперативну доставку екіпажу і обладнання до місця проведення рятувальних, аварійний або інших необхідних, відповідно до специфікації автомобіля, робіт.

Для надзвичайних умов засушливого клімату Казахстану було поставлено автопоїзд пожежний АЦ-30-70-2 (6443)-406 в складі сідельного автомобільного тягача КрАЗ-6443 і напівпричепа-цистерни. Автопоїзд призначений для доставки до місця пожежі бойового розрахунку, засобів пожежогасіння і пожежно-технічного озброєння; гасіння пожеж водою і повітряно-механічною піною з цистерни; перекачування води з іншими автомобілями при значному віддаленні водойми від місця пожежі (запас води 30 000 л.).

Широкий модельний ряд перспективної техніки КрАЗ, створений «АвтоКрАЗом», дозволяє забезпечити імпортозаміщення внутрішнього ринку ефективною спецтехнікою вітчизняного виробництва.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» розраховує, що вітчизняний продукт, який відповідає всім сучасним вимогам, що висуваються до такої спецтехніки, незабаром з’явиться в автопарках підрозділів ДСНС.