Світ

Автоконцерни втратять більше 100 млрд доларів в 2021 році через дефіцит напівпровідників

Компаніям також доведеться переглянути всі ланцюжки поставок на найближчі роки.

На даний момент попит на напівпровідники сильно перевищує пропозицію. І це незважаючи на той факт, що компаніями TSMC і Intel створюються нові фабрики з виробництва даної продукції. Аналітики консалтингової компанії KPMG впевнені, що масштабний брак мікросхем пов’язаний з декількома обставинами. Справа в тому, що автомобільні компанії зайнялися прискоренням власної цифровізації, а постачальники чіпів, в свою чергу загальмували роботу через обмежувальні заходи пов’язаних з коронавірусом.

Основа для напівпровідників створюється на заводах TSMC, потім виріб йде на фабрики посередників і лише після цього переходить автовиробникам у вигляді готового продукту. У зв’язку з цим деякі компанії зараз мають великі запаси основних компонентів, але при цьому відчувається дефіцит побічних. Варто зазначити, що відсутність навіть одного бюджетного напівпровідника завадить розробити і випустити автомобіль за 50 000 доларів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Автоконцерни втратять більше 100 млрд доларів в 2021 році через дефіцит напівпровідників

У KPMG відзначили, що через гострого браку чіпів автомобільні концерни втратять приблизно 100 мільярдів доларів в поточному році. Більш того, їм доведеться витратити до 15 мільярдів доларів на відновлення буферних запасів і оновлення робочих операцій. В кінцевому підсумку ринок відновиться через якийсь час, але це станеться не раніше відкриття заводів Samsung і TSMC.

Back to top button