Автоклуб фальсифікував результати вибору автомобіля року

Скандал, пов’язаний з викриттям приписок в процесі голосування за кращий автомобіль року, кинув тінь на авторитетний автомобільний клуб.

Про маніпуляції при підрахунку голосів стало відомо після публікації в газеті Suddeutsche Zeitung, у розпорядженні якої опинились точні дані голосування членів німецького автомобільного клубу ADAC.

Визнавши підтасовування результатів виборів кращого автомобіля року, організація почала внутрішнє розслідування того, що сталося. Після його завершення автоклуб обіцяє розкрити подробиці події.

За словами колишнього керівника відділу зв’язків з громадськістю ADAC Міхаеля Рамштеттера, який був змушений подати у відставку через інформацію про маніпуляції, змінам піддавалася лише загальна кількість голосів, що ніяк не впливало на розстановку моделей в підсумковому протоколі.

Вже відомо, що в 2013 році свої голоси за кращий автомобіль віддали близько 76 тисяч членів клубу, тоді як в офіційній заяві ADAC вказав 290 тисяч, що проголосували.

Так, володар «Жовтого ангела» 2014 Volkswagen Golf, за заявами ADAC, отримав 34 299 голосів, тоді як реальний показник склав 3 409 голосів.

Концерн Volkswagen негайно відреагував на скандальний інцидент заявивши, що не планує використовувати факт отримання премії автоклубу в рекламних кампаніях до закінчення внутрішнього розслідування.

Загальний німецький автомобільний клуб (ADAC ), заснований в 1903 році, є найбільшою громадською організацією автомобілістів у Європі. Його учасниками є більше 18 мільйонів чоловік. У сферу діяльності клубу, крім виборів кращого автомобіля року, входить також надання будь-якої допомоги на дорогах своїм учасникам.

 

За матеріалами motor.ru