Технології

Audi придумає нові функції для задніх ліхтарів

Світлотехніка на органічних діодах перетвориться в повноцінний засіб комунікації із зовнішнім світом.

Однією з найпомітніших обновок рестайлінгового Audi Q5 стали задні OLED-ліхтарі з можливістю персоналізації: власник може вибрати їх малюнок, створивши свій «світловий підпис». І виробник говорить, що це тільки початок.

Зараз ліхтар складається з трьох блоків, кожен з яких включає шість окремих елементів. Конфігурація може змінюватися на ходу в залежності від режиму руху, а при критичному наближенні іншого автомобіля ззаду автоматично загоряться всі секції.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Audi придумає нові функції для задніх ліхтарів

В майбутньому ж задня світлотехніка включить понад 60 OLED-сегментів, що дозволить не тільки розширити варіативність дизайну, але і впровадити нові функції. Наприклад, автомобіль Audi зможе малюнком ліхтарів попередити інших учасників руху про раптову пробку чи інших проблемах на дорозі. Крім збільшення числа діодів, в конструкцію впровадять гнучкі елементи для створення тривимірних світлових ефектів.

За задумом керівника відділу розробки освітлення Audi Стефана Берлица, OLED-ліхтарі перестануть бути тільки елементом дизайну і систем безпеки.

Audi придумає нові функції для задніх ліхтарів

«Використання світлотехніки змінюється: вона стає засобом комунікації і, отже, отримує соціальну і емоційну складову», – заявив інженер.


Back to top button