Світ

Audi показала гоночний електромобіль для «Дакара»

Машина вийде на старт ралі-марафону вже в 2022 році

Німецька марка Audi оголосила про те, що в 2022 році вона візьме участь в легендарному ралі-марафоні «Дакар». Причому з електричним позашляховиком, тизер якого був опублікований в соцмережах марки. У машини поки немає власного імені, але ми можемо очікувати появи слова e-tron в назві.

Судячи з усього, автомобіль виходить дуже приземистим. Його творці не приховують, що надихалися гоночним спорткаром Audi Quattro, двічі перемагав в чемпіонаті світу з ралі в 80-і роки минулого століття.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Нагадаємо, що позашляховики Audi будуть не єдиними електромобілями на «Дакарі». Свої машини також розробляє французька команда GCK Motorsport.

Одночасно з цим Audi оголосила про те, що сезон Формули Е 2021 року стане для неї останнім. Це пояснюється бажанням поділити різні гоночні серії з Porsche, яка як і Audi входить в концерн Volkswagen. У Audi вже є титул у Формулі Е, а у Porsche перемоги поки попереду.

Цікаво, що Audi обрала саме «Дакар», а не новий чемпіонат з перегонів на електричних позашляховиках Extreme E, який зараз запускають творці Формули Е. Можливо це пов’язано з тим, що технічний регламент «Дакара» дає більше свободи конструкторам, до того ж в 2022 року у Audi там навряд чи будуть серйозні конкуренти на електромобілях (GCK Motorsport прийде пізніше).

В Extreme E вся техніка уніфікована, боротьба обіцяє бути набагато щільніше, так що виграти виявиться не легше, ніж в тій же Формулі Е, де Audi поки не може повторити свій єдиний успіх.


Back to top button