АвторинокДайджестНовини

Антимонопольний комітет надав рекомендації МОН щодо закупівель шкільних автобусів

Антимонопольний комітет України провів дослідження ринку шкільних автобусів за результатами якого було схвалено відповідний звіт та надані обов’язкові для розгляду рекомендації Міністерству освіти і науки.

У рекомендаціях йдеться про необхідність вжиття заходів з розроблення методичних рекомендацій щодо недопущення встановлення в технічній специфікації до закупівлі шкільних автобусів вимог, не передбачених національними стандартами. У рекомендаціях також наголошується на необхідності доведення цієї інформації до замовників для врахування під час формування вимог до предмету закупівлі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Єдиним нормативним документом, який регулює параметри автобусів, призначених для перевезення школярів є національний стандарт України ДСТУ 7013:2009 «Автобуси спеціалізовані для перевезення школярів. Технічні вимоги».

Як з’ясував Комітет, замовники встановлювали у технічних специфікаціях до предмета закупівлі додаткові вимоги, не передбачені цим документом.

Наприклад, серед таких параметрів були «Висота», «Об’єм двигуна», «Тип дверей», «Тип кузова», «Кількість кнопок для вмикання звукової сигналізації» автобуса тощо.

АМКУ зауважив, що саме ці параметри відрізняли з-поміж інших певні марки шкільних автобусів, що реалізувались на території України. Таким чином окремим виробникам шкільних автобусів надавалися конкурентні переваги.

Source
АМКУ
Back to top button