Новини

Антимонопольний комітет Узбекистану зацікавився цінами UzAuto Motors

Антимонопольний комітет Узбекистану відреагував на невдоволення місцевих жителів тим, що ціни на автомобілі UzAuto Motors різко зросли.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

За інформацією АМК, заходи, що вживаються компанією для зниження собівартості продукції, малоефективні.

“Компанія UzAuto Motors не змогла ефективно використовувати можливості, створені державою. Підприємство зловживало своїм статусом монополіста.”, – говориться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що автомобілі підприємства на внутрішньому ринку коштують відчутно дорожче, ніж на зовнішніх ринках.

Комітет також відзначив складність процедури сертифікації та кліматичних випробувань імпортованих автомобілів: для автомобілів, привезених дилерами іноземних компаній, встановлені завищені вимоги стандартизації і кліматичних випробувань.

У зв’язку з цим Антимонопольний комітет звернувся до Міністерства інвестицій і зовнішньої торгівлі з пропозицією розглянути на зборах Ради з тарифного і нетарифного регулювання питання про зниження імпортних мит і акцизного податку на ввезені автомобілі, а також спрощення порядку сертифікації та проведення кліматичних випробувань імпортних машин.

Найближчим часом Антимонопольний комітет Республіки має намір отримати дозвіл на проведення аналізу ціноутворення автомобілів АТ UzAuto Motors і перевірити обґрунтованість застосування цін на продукцію.

Back to top button