Новини

Антикризова рада громадських організацій готує пропозиції для влади і політсил

Минулого тижня відбулося засідання Антикризової ради громадських організацій України та УСПП.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Використовуючи цю платорму, український бізнес готує невідкладні пропозиції для уряду та парламенту щодо пріоритетів розвитку вітчизняної економіки. Серед першочергових завдань – прийняття Стратегії промислового розвитку, відновлення кредитування бізнесу, запуск експертно-кредитного агентства і послідовне зняття регуляторних бар’єрів.

Представники десятків ділових об’єднань – хімпрому, автомобілебудування, ІТ-галузі тощо зауважують: процес відновлення економіки надто повільний та не відповідає реальним потребам виробників і самих українців. Так, посилилась трудова міграція кваліфікованих кадрів, часто підприємцям банально не вистачає робочих рук, через цей дефіцит обмежується і так невелике бажання інвесторів вкладати гроші в національну економіку. Гостро не вистачає джерел поповнення обігових коштів: через безпрецедентно високу облікову ставку. Відсутність доступних фінансових ресурсів робить український бізнес неконкурентноздатним в міжнародній торгівлі.

Учасники засідання наголосили: Україні необхідні розробка та впровадження Національної стратегії промислового розвитку, адже частина сфер індустрії підійшли до так званої точки неповернення.

«Ми пропонуємо уряду, парламенту спільно прийняти відповідні рішення щодо подолання складних явищ в економіці та промисловості, ухвалити Загальнонаціональну стратегію розвитку і відповідні секторальні програми», – наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради Анатолій Кінах.

За останні кілька місяців в УСПП розглянули стан базових галузей промисловості, в тому числі виробництва мінеральних добрив і автомобілебудування. Результати невтішні. Криза хімічної промисловості загрожує національній продовольчій безпеці, а за останні 10 років використання потужностей автопрому скоротилося до 2% від наявних.

Учасники засідання зауважили, що за рік не відбулося жодного засідання Національного комітету з промислового розвитку, на який свого часу покладалося багато надій. Поза увагою влади залишилися й пропозиції, які були підготовлені представниками комітету з боку бізнесу і громадських організацій.

Підбиваючи підсумки, президент УСПП Анатолій Кінах зауважив, всі затверджені на засіданні пропозиції будуть внесені до «Платформи економічного патріотизму» і покладені в основу порядку денного Всеукраїнського форуму бізнесу, який запланований УСПП та його партнерами за участі урядовців наприкінці року. Він наголосив: бізнес буде домагатися того, щоб політичні сили – кандидати на майбутніх виборах взяли на себе зобов’язання реалізовувати положення Платформи економічного патріотизму, підтримуючи ефективний діалог з підприємництвом.

Back to top button