Світ

Найбільший російський автовиробник закривається

Санкції, введені проти Росії у зв’язку із нападом на Україну, заблокують більшу частину бізнесу країни. Провідні автовиробники припинили роботу в країні, а ті, хто ще цього не зробив, серйозно утруднені через перебої з поставками з-за кордону.

За даними The Wall Street Journal, навіть найбільший російський автовиробник АВТОВАЗ знаходиться під серйозною загрозою, і його майбутнє неясно. У зв’язку з відсутністю поставок з-за кордону припинив роботу основний завод компанії в Тольятті, і поки цей захід тимчасовий – перерва триватиме 4 дні. На заводі в Іжевську така сама ситуація.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Велика проблема в тому, що 67,61% АвтоВАЗу належить Renault Group, а понад 20% обладнання – в основному електронні компоненти, автомобілів Lada поставляються з-за кордону. А без нього немає можливості виробляти автомобілі, що ставить компанію у скрутне становище.

За словами колишнього члена ради директорів АвтоВАЗу, якого цитує The Wall Street Journal, «якщо компанія не відновить своєї діяльності, їй кінець, оскільки вона повністю залежить від поставок комплектуючих з-за кордону».

Поки що офіційного коментаря від виробника немає, але російські ЗМІ цитують заяву, яка нібито виходить зі штаб-квартири АвтоВАЗу. У ньому сказано, що при зупинці провадження працівникам виплачується 2/3 середньомісячної заробітної плати.

Згідно з інформацією, у лютому Lada стала маркою, що найбільше продається в Росії: на ринку було реалізовано 22 378 нових автомобілів, що на 20,8% менше, ніж у тому ж місяці минулого року. Найпопулярніша модель — Granta, але її виробництво зараз дуже постраждало, тому результати за березень будуть значно нижчими.

Back to top button