СвітТехнологіїЧитацький зал

19-річний хакер обійшов захист 25 автомобілів Tesla

Молодий хакер і фахівець із кібербезпеки з Німеччини каже, що виявив вразливість, яка дозволяє йому повністю контролювати електромобілі Tesla. Лише 19-річний Девід Коломбо, який бажає створити власний стартап у сфері цифрової безпеки, написав у Twitter, що має «повний віддалений контроль» над 25 автомобілями в 13 різних країнах.

У своїх постах у соцмережі Коломбо пояснив, що скористався вразливістю і використовував так звані API-ключі та стороннє ПЗ для злому систем автомобіля. Він пояснює, що зробив це не через вразливість у програмному забезпеченні Tesla або її архітектури.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На щастя для автовласників, як і для Тесли, молодий комп’ютерник не має поганих думок і пішов в атаку, щоби показати недоліки. Він нагадує, що у зоні ризику перебувають лише власники електромобілів, а не американський виробник електромашин.

В іншому пості від 11 січня Девід пояснив, що не має повного контролю над системою прискорення та кермового керування автомобілів, але сказав, що ситуація, як і раніше, небезпечна для власників. «В даний час я можу дистанційно керувати багатьма функціями автомобіля. У тому числі відключати режим Sentry Mode, відчиняти двері та вікна і навіть активувати запуск автомобіля без ключа», – сказав хакер.

А найцікавіше в нашому Телеграм каналі

19-річний хакер обійшов захист 25 автомобілів Tesla

Коломбо також повідомив, що може знайти точне місцезнаходження автомобіля, а також перевірити, чи був його водій. Він також може «керувати умами» водіїв, програючи, наприклад, пісню Ріка Естлі на YouTube на медіаекрані. За словами експерта, список капості, яку можна наробити на відстані, є досить довгим.

Хакер виступив з дуже серйозним і самовідданим попередженням: «Я думаю, що це досить небезпечно, якщо хтось дистанційно вмикає музику в машині або відкриває вікна або двері, поки ви знаходитесь на трасі. Це може становити потенційну небезпеку для інших водіїв».

Вчора Девід Коломбо підтвердив, що Tesla зв’язалася з ним, і команда безпеки американського виробника розслідує справу. Кіберексперт повторює, що жодних задніх намірів у нього ніколи не було, і його постійні пости цього підтвердження. Тепер він зачекає, щоб побачити, на що відреагує автомобільна компанія і як вони намагатимуться захистити своїх клієнтів від таких небезпек.

Back to top button