Світ

140-річний двоповерховий особняк «їде» по вуличках Сан-Франциско (Відео)

Транспортування старовинної будівлі обійшлося в 400 000 доларів

Жителі американського міста Сан-Франциско днями могли спостерігати незвичну картину. 139-річний двоповерховий житловий будинок вирішили перемістити на нове місце незвичайним способом. Для транспортування старовинного особняка по міських вулицях було вирішено скористатися послугами тягача, до якого прикріпили величезну колісну платформу.

Сан-Франциско є один з найдорожчих американських міст за вартістю землі. Ціна ділянки, на якому стояв двоповерховий особняк, в якийсь момент перевищила вартість самого будинку. При цьому просто знести будівлю було не можна, оскільки воно являє собою історичну цінність. У зв’язку з цим власник прийняв рішення перемістити будівлю в більш дешевий квартал, щоб звільнити землю під нову забудову.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Щоб здійснити незвичайну транспортування 139-річний будинок підняли на спеціальних домкратах. Потім під фундамент будівлі встановили величезну колісну платформу, яку приєднали до вантажного тягача. Щоб історичний особняк не постраждав під час руху, міським службам довелося обрізати стирчать гілки дерев, а також демонтувати дорожні знаки і вуличні ліхтарі вздовж маршруту двоповерхової будівлі. На узгодження всіх етапів транспортування власник витратив близько двох років і 400 000 доларів (приблизно 29 мільйонів рублів за поточним курсом).

Старовинний особняк поставили поруч з колишнім моргом, який довелося посунути приблизно на чотири метри. В майбутньому обидві будівлі перетворять на єдиний житловий комплекс, в якому розташують 17 квартир. Звільнилася від старовинного особняка землю використовують для будівництва нових апартаментів.

Back to top button