Уряд має намір навести лад на АЗС

Уряд приведе Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами у відповідність до вимог чинного законодавства, що посилить контроль за якістю та безпечністю нафтопродуктів, які реалізуються через мережу АЗС, і покращить обслуговування споживачів, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

На засіданні Кабінету Міністрів 19 листопада було прийнято відповідну постанову, яка стосується внесення змін до Правил роздрібної торгівлі.

Внесення змін до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами спрямоване на вирішення таких питань як:

- підвищення якості й безпечності нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС. Приміром, забороняється продаж нафтопродуктів, які не відповідають вимогам нормативних документів щодо їх якості та безпечності;

- реалізація прав споживачів на належну якість нафтопродуктів, на одержання необхідної та достовірної інформації щодо показників їх якості, безпеки для життя, здоров’я і майна споживачів, умов безпечного використання нафтопродуктів;

- встановлення обов’язку щодо наявності на АЗС еталонних мірників для перевірки на точність роботи паливо-, масло- та газороздавальних колонок, що забезпечить захист прав споживачів на відпуск нафтопродуктів у повній мірі, об’єму та відповідної якості. Також передбачається, що засоби вимірювальної техніки, зокрема резервуари, які застосовуються на АЗС, підлягають перевірці або державній метрологічній атестації відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.

Постанова є регуляторним актом, який забезпечить додержання принципів державної регуляторної політики і сприятиме упорядкуванню діяльності суб’єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами.