Держпідтримка російського автопрому набирає обертів

Прем’єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав розпорядження №496-р. про розподіл 10,7 млрд руб. бюджетних асигнувань на закупівлю транспортних засобів для держпотреб. В цілому уряд готовий додатково виділити на підтримку автопрому понад 25 млрд руб.

Мінпромторг Росії підготував пропозиції щодо додаткової підтримки автопрому на 25 млрд рублів, заявив прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, відкриваючи профільне нараду в понеділок.

В першу чергу, за словами Медведєва, йдеться про субсидування процентних ставок по автокредитах, зниження вартості лізингу, а також про додаткову закупівлю вантажного транспорту, комерційного транспорту, спеціальної техніки федеральними структурами. “Звичайно, гроші повинні виділятися тільки на покупку техніки, яка складена на території нашої країни”, – підкреслив російський прем’єр.

З 1 квітня по 31 грудня поточного року буде відновлено програму пільгового автокредитування, за рахунок якої передбачається протягом 9 місяців реалізувати не менше 200 тисяч автомобілів, пише «Российская газета».

За відомостями видання, ставка за кредитом становитиме не більше 15%, а учасниками стануть і фізичні і юридичні особи. Крім того, програма буде поширюватися не тільки на легкові автомобілі, а й на вантажний транспорт, а також автобуси.

Нагадаємо, що 18 березня Прем’єр-міністр РФ ухвалив виділити субсидії в розмірі 10 млрд рублів підприємствам російського автопрому з метою компенсації частини витрат автовиробників (Постанова №244). За допомогою цих грошей планується додатково випустити близько 110 тис. автомобілів і зберегти робочі місця на підприємствах галузі.